szybka windykacja należności

Strona główna

[Wandering the world below]Wędrując po świecie: Bose dzieci

Moje dzieci mają brudne stopy. Nie, to nie dlatego, że się nie kąpią. Mają brudne stopy ponieważ rzadko noszą buty.Chociaż może wydawać się to dziwne, tak naprawdę jest bardzo korzystne dla zdrowia. Jak to się zaczęło?

Niemowlak

Zakładane butów niemowlakowi uważam za dziwactwo.Zach był tak niespokojny gdy miał ma sobie ubranie,że nawet bym wyobrażała sobie, aby zakładać mu jeszcze buty.

Wiek przedszkolny.

Dziecko zaczyna chodzić... zakładamy buty prawda? Potykał się i upadał lub nie wiedział że powierzchnia jest śliska. To miało sens więc zostawiłam go boso.

Dziecko w wieku szkolnym.

U Zacha stwierdzono zaburzenia sensoryczne (origSensory Processing Disorder).Nie cierpiał butów.Kiedy rozpoczęliśmy terapie zajęciową, na samym początku kazano mu zdjąć buty.Przestałam z tym walczyć.Kiedy grał na dworze,w błocie, na betonie, w wodzie, na gorącym i zimnym terenie, jego mózg pracował, przetwarzając ciągle to nowe sygnały płynące od stóp. Tak samo gdy nie nosił koszulki i wspinał się po drzewach - wtedy mózg miał większą powierzchnię aby zbierać bodźce.

Od tego momentu gdy inni zakładali buty,Zach tego nie chciał. Właściwie ja też teraz nie cierpię butów. Wiec ich nie zakładamy.Jesteśmy znany w kościele jako "bosa rodzina",ponieważ większość naszych dzieci jest boso.

Dlaczego ma to znaczenie?.A co z bezpieczeństwem?

Wiemy,że chodzenie boso może być niebezpieczne. Szczerze mówiąc Jeśli jakiś teren wydaje się niebezpieczny (szkło,gorący chodnik,śnieg)zakładamy buty. Jednakże gdy wędrujemy po okolicy-nawet tej dalszej-jeśtesmy na kempingu,to wolimy być boso. Ich ciała łączą się z ziemią w różny sposób.czuja rzeczy których by im brakowało (będąc w butach). Kiedy chodzisz boso, zaczynając od twardego,ciepłego podłoża, kończąc na chłodnej skoszonej trawie,twój mózg się zmienia.Znasz otaczający świat w inny sposób.Twoje stopy mówią Ci że coś się zmiena.

Elizabeth Boyce

Źródło:.wanderingtheworldbelow.com

: