Strona główna

Bose akcje i wydarzenia w ostatnich latach.

W ostatnich latach miały miejsca trzy bose wydarzenia i akcje:

-Cała Polska Chodzi Boso

-Marsz Neandertala-

-Pan bosa stopa.

Cała Polska Chodzi Boso

Na stronie akcji można było przeczytać:

Chodzenie boso to relaks i szereg korzyści, nie tylko dla stóp. Chodzenie boso po trawie to również przyjemność i symboliczne zniesienie granic między człowiekiem a naturą. A chodzenie boso po trawniku rozłożonym na deptaku w centrum miasta?

Akcje miały miejsce w kilu miastach Polski. Niestety akcja miała charakter jednoroczny (2011 rok). Obecne internetowa strona nie istnieje

-Marsz Neandertala

Pomysł na Marsz Neandertala był prosty - przejść boso 7,5 kilometra boso po lesie.Wiele osób brało w tym udział.Oranizatorem był pan Radosław Tyślewicz.Odbyły się dwie edycje.

Marsz Neandertala jest imprezą rekreacyjno - sportową stworzoną dla miłośników marszy i bliskiego obcowania z naturą. Celem marszu jest promocja zachowania czystości w lasach otaczających Gdynię oraz promocja leśnych turystycznych szlaków pomiędzy dzielnicami Gdyni.

Pan bosa Stopa

Najlepiej opisze akcje organizator firma Devi

Celem inicjatywy Pan Bosa Stopa jest propagowanie chodzenia boso. Jak pokazały wyniki badania „Boso czy w kapciach – DEVI bada zwyczaje Polaków” co trzeciemu Polakowi (35,5%) wygodniej jest chodzić na bosaka. Chodząc boso zyskujemy dodatkowy zmysł, którym odbieramy świat, sprzyja to relaksowi i kojarzy się z letnim odpoczynkiem.

 

Bose akcje wczoraj i dzisiaj

Niestety wszyskie wymienione akcje zostały już zakończone.Szkoda.