Strona główna

Dyskryminacja bosochodzącego w Galerii Katowickiej.

My bosochodzący nie jesteśmy czasami mile widziani Z różnymi przykładami dyskryminacji borykają się nasi kopledzy na całym świecie.Sytuacja która miała miejsce w Katowicach jest kolejnym przykładem.


Siódmego grudnia bosochodzacy został zatrzymany w Galerii Katowickiej, przez pracownika ochrony,który wezwał swojego przełożonego. Po kilkunastu minutach przyszedł kierownik który nakazał bosochodzącemu opuścić teren galerii bo rzekomo łamie regulamin.

Cała sytuacja odbywała się w niemiłej atmosferze przy udziale ciekawskich spojrzeń innych klientów galerii.

Z wyjaśnień które nasz kolega otrzymał od galerii wynika że było to nieporozumienie. Bosochodzacy został potraktowany jako... bezdomny. Opisana sytuacja miała charakter jednostkowy.

Niestety wyjaśnień od przedstawicieli Galerii Katowickiej nie otrzymano.

 

Nie pierwszy taki przypadek

Podobna praktyka dotyczyła sklepu Carrefour.Kilka lat temu podobny przypadek miał miejsce w Opolu w Turawa Park Jak podaje wyborcza.pl w tekście pt. Bosym klientom do hipermarketu wstęp wzbroniony

. Jeden z czytelników w komentarzu słusznie zauważył że:

wgziicoidi Coś wam się w głowach poprzestawiało. A co kogo obchodzi i co komu przeszkadza facet bez butów? No to jeszcze trzeba zacząć stosować ograniczenia wobec łysych bez czapki, osób z odkrytymi: nogami, ramionami, brzuchami. Przecież to jest mega nonsens. Higiena? O czym wy mówicie? Macie czyste podeszwy w butach? A jak ktoś w toalecie rąk nie umyje i później dotyka towary to jest higiena? [...]. Chodząc bosym nie przekracza się żadnych granic.