szybka windykacja należności

Strona główna

Moje bose życie.

[The Guardian] Doświadczenie: Nie noszę butów

Bose doświadczenia Bea Marshall

"Weszłam w szkło i psie niespodzianki. Szkło było bolesne, ale nie zrobiła żadnej krzywdy. Jeśli chodzi o psie odchody po prostu wytrzeć nogi o trawę, a następnie je umyć. Intensywność to najlepsze słowo, aby opisać pierwszy raz kiedy chodziłam boso na zewnątrz. Każdy krok to nowe doznania w moich stopach i palcach. To było cudowne..

Add a comment

Czytaj więcej: [The Guardian] Doświadczenie: Nie noszę butów

Normalnie, czyli boso.

Moje bose życie-logo

Normalnie, czyli boso.

Upał. Duszno. Koszula po dziesięciu minutach przypomina ścierkę a wypita woda zaraz zamienia się w pot. Takich dni jest coraz więcej – wtedy chciałoby się zdjąć z siebie wszystko. Niestety są takie części garderoby, których nie wolno zdejmować w żadną pogodę, bo się ludzie będą oglądali.
Na szczęście buty do nich nie należą.

 

Ktoś z moich przyjaciół powiedział kiedyś, że chodzenie boso jest jak smakowanie otoczenia. To prawda. Nie przepadam specjalnie za chodzeniem boso po mieście – nie odpowiada mi „smak” betonu, zwłaszcza, że cały czas czuję na nim cienką warstwę kurzu. Ktoś powie, że przesadzam, ale naprawdę czuję dotykiem kurz. Również ten, który osiadł na miejskich trawnikach.

Add a comment

Czytaj więcej: Normalnie, czyli boso.

Moje bose wakacje-historia Julii i Marka

Moje bose życie-logo


Latem wyjechałem na wakacje nad jezioro, na Suwalszczyznę. Przed pobytem nad jeziorem zostawały długie popołudnia w odległym ludzi miejscu. Czekając aż rodzice będą gotowi zwykle nudziłem się, albo biegałem z psem po drodze. Pewnego nudnego rana moja siostra postanowiła pójść na wzgórze na wycieczkę. Spytała czy z nią pójdę. Zgodziłem się, ale krył się za tym jak później się okazało podstęp.

Add a comment

Czytaj więcej: Moje bose wakacje-historia Julii i Marka

Moja Babcia czyli bosa historia Kheski

Moje bose życie-logo

Moja babcia miała 64 lata kiedy odeszła a zmarła w grudniu 1999 roku. Zostały mi tylko wspomnienia, czarne Punto, którym to powcinałyśmy razem po 140 na godzinę naturalnie babcia za kierownicą. Teraz najczęściej przypomina mi się moja babcia kiedy widzę letni deszczyk, kiedy w czasie letniego skwaru nasze gorące ciała orzeźwia przezroczysta spadająca z nieba ciecz.

Add a comment

Czytaj więcej: Moja Babcia czyli bosa historia Kheski

Małgorzata na bosaka

Moje bose życie-logo

Chodzę boso i dotąd było to dla mnie oczywiste. Nie myślałam, że kiedykolwiek zdarzy mi się o tym szeroko dyskutować, czy o tym pisać. Tak było do czasu, gdy w portalu „grono.net” natrafiłam na grono chodzących boso. Może nawet bym się nim bliżej nie zainteresowała, gdyby nie fakt, że właśnie przed komputerem siedziałam na bosaka.


Boso chodziłam jako dziecko. Nie tylko ja. Po moim rodzinnym domu boso chodziły dwie moje siostry, boso lubiła chodzić mama. Może dlatego była dla nas taka wyrozumiała, podczas gdy inne mamy, w obawie przed przeziębieniem, raczej pilnują by ich pociechy zakładały kapcie. Teraz, kiedy jest starsza, częściej ubiera w mieszkaniu pantofle.

Dziś mam własną rodzinę i odziedziczony po dziadkach dom. Bardzo ciepły, budowany jeszcze według starych technologii, z grubymi ścianami, a do tego dodatkowo ocieplony. Po takim domu można chodzić na bosaka nawet wtedy, gdy na zewnątrz trzaska mróz.

Add a comment

Czytaj więcej: Małgorzata na bosaka